ADMITEREA ÎN CLASA A IX-A 2020

Calendarul probelor de aptitudini pentru clasa a IX-a la specializarea Arta Actorului - etapa a II-a
  • 27 iulie 2020 - Înscrierea candidaților pentru probele de aptitudini.
  • 28 iulie 2020 - Desfășurarea probelor de aptitudini
  • 29 iulie 2020 - Afișarea rezultatelor la probele de aptitudini.
  • Locuri libere:
  • 1 loc la Arta actorului secția română
  • 1 loc la Arta actorului secția maghiară
  • Extras din Anexa nr. 3 la ordinul MEC Arta Actorului

• METODOLOGIA DE ORGANIZARE ȘI DESFĂȘURARE ȘI STRUCTURA PROBELOR DE APTITUDINI PENTRU ADMITEREA ÎN LICEELE VOCAȚIONALE

• CALENDARUL ADMITERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL DE STAT pentru anul școlar 2020-2021

• Anunț important pentru probele de aptitudini la clasa a IX-a
    Vă reamintim faptul că înscrierea la probele de aptitudini pentru clasa a IX-a, specializările muzică, arta actorului, arte plastice și arhitectură se desfășoară în perioada 2-5 iunie 2020.

Înscrierea se va face prin:
    -depunerea directă la secretariatul Liceului Vocațional de Artă ( având în vedere situația actuală, pentru păstrarea distanțării sociale vă rugăm să vă programați pentru înscriere la numărul de telefon 0365.882.693.)

Sau
    - transmiterea prin poștă sau curier, cu confirmare de primire,
    a următoarelor documente*:

ARTA ACTORULUI:
    a) Documentele de înscriere ( anexa la fișa de înscriere eliberată de școala de proveniență);
    b) CD/DVD conținând o înregistrare audio-video a repertoriului;
    c) O declarație pe proprie răspundere, semnată de candidat și de părinte/ susținătorul/ reprezentantul legal, privind veridicitatea imprimării conținute de CD/DVD-ul trimis;
    d) Fișă de repertoriu cu autorul și titlul textelor/ lucrărilor prezentate.

• DESFĂȘURAREA PROBELOR DE APTITUDINI - specializarea ARTA ACTORULUI PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A IX-A la LICEUL VOCAȚIONAL DE ARTĂ TG. MUREȘ SECȚIA ROMÂNĂ ȘI MAGHIARĂ

• Fișierul DECLARAȚIE_PE_PROPRIE_RĂSPUNDERE_ADMITERE_IX.docx se poate descărca de AICI.

În atenția părinților și elevilor care doresc să participe la admiterea în clasa a IX-a la Liceul Vocațional de Artă.

- Vă anunțăm că Evaluarea Națională va începe pe data de 15 iunie conform prevederilor MEC.

- Toate liceele vocaționale așteaptă instrucțiuni legate de modul de desfășurare și calendarul probelor de aptitudini (probe practice), pe care elevii absolvenți ai clasei a VIII-a ar trebui să le susțină.

- În momentul în care liceul nostru primește orice fel de lămuriri în legătură cu probele de aptitudini, aceste informații vor fi imediat postate pe site-ul liceului.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Conducerea Liceului Vocațional de Artă, Tg-Mureș