FELVÉTELI V-ik osztályba

ANUNȚ: A Művészeti Szaklíceum meghirdeti a 2021 – 2022-es tanévre előkészítő osztályba iratkozók számára a zenei készségek felmérésének napját, amelyre 2021. március 12-én kerül sor 16 -19 óra között a főépületben.

Programul Național pilot ȘCOALA DUPĂ ȘCOALĂ se va desfășura cu prezența fizică a elevilor la școală. Locația în care se vor desfășura activitățile remediale va fi stabilită de ISJ Mureș, în funcție de numărul de solicitări.
Termen de transmitere: 03.03.2021, pe adresa de e-mail scoaladeacasa@liceuldeartams.ro
Ordin__ME__Nr_3300_2021.pdf
Cerere_SCOALA_DUPĂ_ȘCOALĂ.docx

• REGULAMENT DE DESFĂȘURARE A PROBELOR DE APTITUDINI ÎN CLASA A V-A 26-30 iunie, 2020
  • A KÉRELEM letölthető ITT.

• FELVÉTELI IX-ik osztályba

• Készségfelmérő vizsgák a Művészeti Szaklíceum ZENE tagozatára IX. osztályba felvételizők számára - magyar és román tagozatra

• A készségfelmérő vizsgák időpontja a Művészeti Szaklíceum SZÍNÉSZMESTERSÉG szakára IX. osztályba felvételizők számára - magyar és román tagozatra

• A készségfelmérő vizsgák időpontja a Művészeti Szaklíceum KÉPZŐMŰVÉSZET és MŰÉPÍTÉSZET szakára IX. osztályba felvételizők számára - magyar és román tagozatra

• DECLARAȚIE_PE_PROPRIE_RĂSPUNDERE_ADMITERE_IX.docx letölthető ITT.

• A MŰVÉSZETI SZAKLÍCEUM BEISKOLÁZÁSI TERVE A 2020 – 2021-ES TANÉVRE

Având în vedere Hotărârea nr. 6 din 09.03.2020 a Guvernului României, Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență privind aprobarea unor măsuri suplimentare de combatere a noului Coronavirus, vă aducem la cunoștință faptul că s-a aprobat suspendarea procesului de învățământ în unitățile școlare publice din învățământul preșcolar, primar, gimnazial, liceal, post liceal și profesional, în perioada 11-22.03.2020, cu posibilitatea prelungirii, în funcție de evoluția situației la nivel național.

Toate activitățile programate în perioadă (11-22.03.2020) vor fi amânate până la o dată anunțată ulterior.

Rezultatul admiterii în clasa pregătitoare

• Rezultatul admiterii în clasa pregătitoare conform criteriilor generale și specifice, vor fi afișate la avizierul unității de învățământ și pe website-ul școlii, Miercuri, 4 martie 2020, ora 10:00.

• Înscrierea în clasa pregătitoare pentru candidații admiși după evaluare începe de Miercuri, 4 martie 2020, între orele 8:00 - 18:00. Pe site-ul https://inscriere.edu.ro/ - acest formular online permite părinților să se prezinte la secretariatul școlii cu datele copilului pre-completate, scurtând timpul de așteptare.