FELVÉTELI IX-ik osztályba

• METODOLOGIA DE ORGANIZARE ȘI DESFĂȘURARE ȘI STRUCTURA PROBELOR DE APTITUDINI PENTRU ADMITEREA ÎN LICEELE VOCAȚIONALE

• CALENDARUL ADMITERII ÎN ÎNVĂȚĂMÂNTUL LICEAL DE STAT pentru anul școlar 2020-2021

• A készségfelmérő vizsgák időpontja a Művészeti Szaklíceum KÉPZŐMŰVÉSZET és MŰÉPÍTÉSZET szakára IX. osztályba felvételizők számára - magyar és román tagozatra

• DECLARAȚIE_PE_PROPRIE_RĂSPUNDERE_ADMITERE_IX.docx letölthető ITT.

În atenția părinților și elevilor care doresc să participe la admiterea în clasa a IX-a la Liceul Vocațional de Artă.

- Vă anunțăm că Evaluarea Națională va începe pe data de 15 iunie conform prevederilor MEC.

- Toate liceele vocaționale așteaptă instrucțiuni legate de modul de desfășurare și calendarul probelor de aptitudini (probe practice), pe care elevii absolvenți ai clasei a VIII-a ar trebui să le susțină.

- În momentul în care liceul nostru primește orice fel de lămuriri în legătură cu probele de aptitudini, aceste informații vor fi imediat postate pe site-ul liceului.

Vă mulțumim pentru înțelegere!

Conducerea Liceului Vocațional de Artă, Tg-Mureș